Regionalny Punkt Konsultacyjny w Mielcu, działający przy ARR „MARR” S.A. zaprasza na kolejny dyżur konsultanta, który odbędzie się w najbliższą środę tj. 27.07.2011 r. w Urzędzie Gminy Dzikowiec– sala narad, w godz. 9.00-13.00. Przez cały czas trwania dyżuru konsultant będzie udzielał indywidualnych, bezpłatnych informacji dla przedsiębiorców na temat zasad i możliwości uzyskania wsparcia finansowego na rozwój firmy z programów unijnych realizowanych w latach 2007-2013 oraz dla osób zamierzających uruchomić własną działalność gospodarczą na temat zasad podejmowania działalności gospodarczej i możliwości otrzymania wsparcia finansowego na ten cel z programów unijnych.

Harmonogram dyżurów Regionalnego Punktu Konsultacyjnego na 2011 rok - pobierz

 
Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Siedlisko” zaprasza 31 lipca (niedziela) na Piknik Rodzinny „Siedlisko 2011” w Dzikowcu.
 

 

Zarząd Województwa Podkarpackiego

informuje

o możliwości składania wniosków o przyznanie pomocy w ramach działania „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich w zakresie małych projektów, tj. operacji, które nie odpowiadają warunkom przyznania pomocy w ramach działań Osi 3, ale przyczyniają się do osiągnięcia celów tej osi

za pośrednictwem

Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Siedlisko”, działającego na terenie gmin:
Dzikowiec, Kolbuszowa, Majdan Królewski, Raniżów.OGŁOSZENIE O NABORZE - pobierz
 

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Siedlisko” z siedzibą w Kolbuszowej zaprasza osoby, które chcą założyć lub rozszerzyć działalność gospodarczą na wsi i pozyskać środki z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013. Konferencja odbędzie się 14 czerwca (wtorek) br. od godz. 9.00 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kolbuszowej przy ul. Piłsudskiego 7.  Udział jest bezpłatny,  po wcześniejszym zgłoszeniu do 10 czerwca br. telefonicznie, mailowo lub osobiście w siedzibie Stowarzyszenia w Kolbuszowej przy ul. Kościuszki 6 lokal 2/4 (budynek Muzeum Kultury Ludowej naprzeciw sklepu „Orzech”).

 

Więcej informacji  pod nr tel. 17 22 71 449 i kom. (PLAY) 533 271 449 lub na www.lgdsiedlisko.kolbuszowa.pl

 

Załączniki do pobrania:

- program konferencji

- karta zgłoszenia uczestnictwa

 


Dworek Błotnickich w Dzikowcu jest jednym z nielicznych majątków, który nie uległ całkowitemu zniszczeniu. Obecnie mieści się w nim przedszkole samorządowe. Wymaga on natychmiastowego remontu i prac konserwatorskich.

 

Więcej…

 

5 grudnia żołnierze z Niska oddali do użytku wybudowany przez siebie most w miejscowości Wilcza Wola-Spie. Nowy most ma 54 metry długości. Jak ocenia pułkownik Krzysztof Sobczak, dowódca jednostki wojskowej w Nisku, jego konstrukcja jest bardzo solidna – drewniana nawierzchnia wspiera się na żel-betonowych podstawach. Most powstał dzięki współpracy gminy Dzikowiec z wojskiem. Gmina zaoszczędziła pieniądze, a wojsko wykonało prace budowlane przy budowie mostu w ramach działalności szkoleniowych.